Заклад дошкільної освіти (ясла-садок) "Сонечко" Калуської міської ради

Сторінка музкерівника

«Музика – уява – фантазія – казка – творчість – ось доріжка, йдучи якою дитина розвиває свої духовні сили».
Василь Сухомлинський

Музикотерапія

З метою зміцнення, відновлення здоров’я дітей під час музичних занять активно впроваджуємо музикотерапію. Музикотерапія – це спеціалізована форма психотерапії, яка включає такі напрями як: вокалотерапія, музикотерапія в рухах, музикування на музичних інструментах, дихальна артпедагогіка. До дихальної артпедагогіки входять: гра на духових інструментах, дихальна гімнастика під музику та різні вправи для розвитку дихання. Це дає змогу дітям оздоровлюватися, не помічаючи процесу лікування. Для зміцнення та оздоровлення дихальної функції використовуємо духові інструменти (сопілки, дудочки, губні гармонії, свищики). Регулювати силу й тривалість вдиху та видиху чудово допомагає видування повітря через соломинку у склянку з водою у ритмі музичного твору. Для стабілізації психічного стану доцільно використовувати такі вправи: «Звуки – лікарі», «Прослухай свій настрій», «Веселі музиканти», «Цікаві пазли», «Тихо – голосно». З метою формування образу «Я» пропонуємо дитині вибрати з музичних інструментів та предметів, які звучать, ті, звучання яких, найбільше відповідають їй самій. Таким чином, діти створюють «звуковий автопортрет» за допомогою ритму, використовуючи все з чого можна видобути звук.

МАГІЯ ЗВУКІВ

Відомо, що гра на різних музичних інструментах впливає на внутрішні органи і частини тілалюдини.

• Флейта впливає на головний мозок, благотворно впливає на легені.

• Звучання кларнета в основному впливає на праву півкулю мозку (вона відповідає за емоційне сприйняття).

• Тромбон впливає на кісткову систему організму, а також знімає затиски в хребті.

• Звуки арфи заспокоюють і гармонізують енергетику і роботу серця, знімають болі в серці, позбавляють від аритмії.

• Віолончель позитивно впливає на низ живота, сечостатеву систему, благотворно впливає на роботу нирок.

• Скрипка ніжними звуками впливає на астральне тіло, духовну суть людини.

• Ударні інструменти створюють сильну звукову хвилю, яка очищає енергетичні канали, сприяє відновленню ритму серця і нормалізації кровоносної системи.

• Орган приводить людину в стан гармонії, сприяє усуненню проблем з хребтом, нормалізує роботу мозку.

• Фортепіано сприяє очищенню щитовидної залози.

Хорові співи діють так само, як і гра музичних інструментів. На них "відгукується" область сонячного сплетіння. Вважається, що вони відкривають серце.